ADATA XPG SX6000 Pro SSD

0

ADATA XPG SX6000 Pro SSD Yüksek Hızı ve Kapasiteyi Bir Arada Sunuyor

SATA SSD’lere göre 4 kata kadar daha hızlı performans sunan SX6000 hızıyla olduğu kadar 1 Terabyte depolama kapasitesiyle de dikkat çekiyor

28.08.2018 – Dünyanın önde gelen yüksek performanslı DRAM ve NAND Flash depolama ürünleri üreticisi ADATA Technology, XPG SX6000 Pro PCIe Gen3x4 M.2 2280 SSD’sini duyurdu. NVMe 1.3 teknolojisini kullanan ve 3D NAND Flash mimarisiyle üretilen SX6000 Pro, kullanıcılara hem yüksek hız hem de 1TB’a varan geniş depolama alanı veriyor.

Farklı Kapasite Seçenekleri Aynı Yüksek Performans

XPG SX6000 Pro 256GB, 512GB ve 1TB olmak üzere üç farklı kapasite seçeneğiyle geliyor. Yüksek düzeyli performans/maliyet oranı sayesinde, SX6000 mevcut sistemlerinde kayda değer performans artışı elde etmek isteyen kullanıcılar ve yüksek performanslı sistem toplayanlar için ideal bir SATA alternatifi olarak öne çıkıyor. 3D TLC NAND ve NVMe 1.3 teknolojisinden faydalanan ve PCIe Gen3x4 arayüzünü kullanan ürün, saniyede 2100MB’a kadar okuma ve 1500MB’a kadar yazma hızına ulaşabiliyor. Ürünün rasgele okuma yazma hızı ise 250K/240K IOPS düzeyine çıkabiliyor. Bu performansıyla SX6000 Pro sıradan bir SATA SSD’ye göre dört kata varan performans artışı sunuyor!

Uzun Ömürlü Kullanım İçin Üretildi

Tek taraflı tasarımı sayesinde 2.15mm kalınlığındaki SX6000 Pro, piyasadaki standart M.2 türündeki SSD’lere göre çok daha ince. Böylelikle hem Intel hem de AMD tabanlı pek çok farklı marka ve model anakart ile uyumlu olarak kullanabilen ürün, özellikle notebook, ultrabook ve ufak boyutlu masaüstü sistemler için ideal depolama ünitesi olarak öne çıkıyor.

SX6000 Pro tüm ADATA ve XPG SSD’lerde ortak olan, performansı ve kullanım ömrünü artıran pek çok özelliği de bünyesinde barındırıyor. Örneğin Host Memory Buffer ve SLC önbellekleme teknolojileri video işleme esnasında veya yüksek performans gerektiren oyunlarda SSD üzerindeki yük dağılımını ayarlayarak SSD’nin uzun süre aynı yüksek performans seviyesinde kalmasını sağlıyor. Ayrıca LDPC (Düşük Yoğunluklu Eşlik Denetimi) hata giderme kodu teknolojisini kullanan SX6000 Pro, daha geniş bir yelpazedeki veri hatalarını tespit edip düzelterek kullanıcılarına güvenilir veri aktarımı ve daha uzun kullanım ömrü sunuyor.

Mümkün olan en yüksek kalite ve güvenilirlik için her bir parçası sıkı bir testten geçen SX6000 Pro, 5 yıllık ADATA garantisine sahip.

Yüksek okuma ve yazma hızı sunan XPG SX6000 Pro’nun 256GB’lık modeli için tavsiye edilen satış fiyatı 499 TL, 512GB’lık model için ise 849 TL. ADATA hakkındaki en son gelişmelerden ve markanın en yeni ürünlerinden anında haberdar olmak için facebook.com/ADATATR adresindeki resmi Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın.

###

XPG Hakkında

Xtreme Performance Gear (XPG), ADATA Technology’nin yüksek performanslı PC donanımı sunan bir markasıdır. XPG ürünleri, mümkün olan en üst düzey dayanıklılık ve performansı sunmak için ADATA’nın zorlu A+ Testleri’ni başarıyla geçmeleriyle kendilerini kanıtlamış donanımlardır. XPG oyunculara, donanım meraklılarına ve overclock ile uğraşan kullanıcılara tadını son hızda çıkaracakları muhteşem bir deneyim sunuyor. Gelişmiş teknik özellikleri yanında şık ve güçlü tasarımlarıyla öne çıkan XPG ürünleri, Japonya Good Design Awards ve Taiwan Excellence Gold Awards gibi prestijli ödüllere lâyık görülmüştür. Overclock meraklılarının ve dünyaca ünlü e-spor takımlarının değişmez donanımları arasında yer alan ADATA XPG ürünleri, zaferi hedefleyen her oyuncunun tercihidir.

ADATA Hakkında

Dünyanın en büyük DRAM modülü ve USB flash bellek tedarikçilerinden biri oran ADATA Technology, aralarında hafıza kartları, katı hal diskler (SSD) ve taşınabilir depolama ünitelerinin de olduğu çözümler sunmaktadır. Mobil cihazlar için taşınabilir güç kaynakları da üreten ADATA aynı zamanda gelişmiş LED aydınlatma ürünleri alanında da dünyanın önde gelen markalarından biri haline gelmiştir. ADATA ürünleri iF Design Awards (Almanya), Red Dot Awards, CES Best of Innovations Awards, Good Design Awards (Japonya), Best Choice of Computex Awards ve Taiwan Excellence Gold Awards gibi pek çok uluslararası ödülün de sahibidir.

Share.

Comments are closed.

Göktürk MimarlıkGöktürk DekorasyonGöktürk Mutfak