TEKNOFEST MEDYANIN GÜNDEMİNİ BELİRLEDİ

0

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan “TEKNOFEST” nefes kesen dört günün ardından sona erdi. 
Milli teknoloji hamlesi sloganıyla, çocuklarda ve gençlerde uzay/teknoloji konularında ilgi uyandırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen festivale 550 bin kişi katıldı.

Havacılık, uzay ve teknoloji konusunda, Türkiye’nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi ve bu bilincin yaratılması amacıyla gerçekleşen TEKNOFEST, rekor katılımcı sayısına ulaşarak hafta boyunca tüm dikkatleri üzerine çekti. İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleşen festival, toplumun tüm kesiminden katılımcıları ağırlarken Türkiye gündeminin yanı sıra dünya gündeminde de yer aldı. Ajans Press ve PRNet’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, Eylül ayı başından beri bin 356 yazılı basın haberine konu olan TEKNOFEST medyanın en çok konuştuğu konular arasında başı çekti. Televizyon ekranlarında birçok haber ve canlı yayın gerçekleşirken, konuyla ilgili ekranlara bin 103 haber yansıdığı belirlendi. Radyo kanallarında 81 haberle konuşulan TEKNOFEST,ITS Medya’nın gerçekleştirdiği online haber araştırmasına göre ise internet ve sosyal medyanın da gündeminde yer aldı. “Ayakları Yere Basmayan” festival, 18 bin 11haberle sosyal medya, 9 bin 342 haberle de internette rekor konuşulma sayısına ulaştı.

TEKNOLOJİK YATIRIMLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Günümüzün en popüler kavramlarından biri olan yapay zekâ, teknolojinin değişmez bir parçası halini aldı. Bilişimden savunma sanayisine kadar birçok alanda kullanılan yapay zekâ, çağımızın en çok konuşulan teknolojik kavramları arasında başı çekiyor. Çeşitli sektörlere ilham kaynağı olan bu teknolojik hamle, sesi yüksek başarı oranıyla deşifre etme uygulamasına dönüştürülerek, Ajans Press Teknoloji tarafından sektöre katma değer sağlayan bir hizmet dalı olarak sunulmaya başladı.

Share.

Comments are closed.

Göktürk MimarlıkGöktürk DekorasyonGöktürk Mutfak